Sofie versterkt sinds een aantal maanden het team van Webmastery. Ze verzorgt de social media van Dovenschap. Naast haar studie Marketing en Communicatie is ze ook nog ervaringsdeskundige. Een perfecte combinatie! Sofie vertelt hoe haar het werken bevalt.
#1 Wil jij jezelf voorstellen?

“Jazeker! Mijn naam is Sofie Helleman, ik ben 25 jaar en doof. Ik ben geboren en getogen in Groningen en woon er nog steeds. Doordeweeks woont mijn vriend bij mij en in het weekends zijn we bijna altijd in Leeuwarden te vinden. Volgend jaar willen we echt gaan samenwonen.
Ik heb qua studies veel gedaan. Zo ben ik gediplomeerd Onderwijsassistent en heb ik drie jaar Sociaal Pedagogische Hulpverlening gestudeerd. Wegens omstandigheden moest ik helaas stoppen. Vorig jaar ben ik begonnen met de opleiding Medewerker Marketing en Communicatie en ik hoop dit studiejaar af te studeren. Mijn laatste jaar combineer ik met de Ondernemersacademie: ik droom ervan een eigen bedrijf te hebben.
Over de dingen die ik dagelijks beleef, blog ik op www.sproetjespost.nl. Ik schrijf dan bijvoorbeeld hoe het gaat met mijn studie, wat ik op vakantie doe en wat mijn dromen zijn. Daarnaast maak ik vlogs in gebarentaal, op dit moment vlog ik dan vooral over mijn doofheid, mijn Cochleair Implantaat en wat daar zoal bij komt kijken.
Naast alle dingen die ik doe heb ik ook nog tijd over. Ik sport graag, kijk met mijn vriend films en series op Netflix en ik spreek af met vriendinnen. Mijn hobby is dus in één woord: genieten.”
#2 Welke ervaring en kennis neem je mee?
“Tijdens mijn studie Medewerker Marketing en Communicatie leer ik veel over bepaalde handelingen op internet. Bijvoorbeeld wat juist wel of zeker niet handig is om te doen. Zo heb ik geleerd dat je aandacht moet besteden aan de SEO op een website. Om met de berichten die je publiceert ook bereik te krijgen en in Google gevonden te worden.
Ik heb ook al eens een TedX-Talk gehouden. In het klein dan wel, enkel voor de klas. Presenteren is leuk, maar als je ook nog eens mensen mee wilt laten slepen in jouw verhaal, moet je toch net op een andere manier presenteren.
En alles wat ik leer, gebruik ik waar het kan ook bij Webmastery. Zo schrijf ik de berichten voor Dovenschap kort maar krachtig om de volgers te motiveren een link aan te klikken of juist het bericht te delen.
Ik merk overigens wel dat ik pas echt dingen leer nu ik ze in de praktijk uitvoer. Mede dankzij de tips die Margaret mij gaf om mooie en goede berichten te schrijven.
Het scheelt trouwens wel dat ik schrijven erg leuk vind en dit ook graag combineer door creatief te schrijven, de ervaringen die ik in mijn blog stop, neem ik ook mee naar het schrijven van berichten voor social media.”
#3 Op welke projecten mag jij je nu storten?
“Ik verzorg op dit moment de social media van Dovenschap, zowel op Facebook als op Twitter. Dit doe ik ongeveer vier uur in de week. Ik zoek en plaats informatie die interessant is voor de volgers van Dovenschap. Denk hierbij aan informatie omtrent doof zijn, workshops die gevolgd kunnen worden of nieuws over Wereld Doven Dag. Ook plaats ik berichten naar aanleiding van nieuws van Dovenschap zelf.
Ik vind dit heel leuk werk om te doen. Het vereist wat uitzoekwerk, het kiezen van de juiste toon en passend beeld. En als je dan ziet dat er mooie reacties onder het bericht komen, dan geeft mij dat voldoening.”
#4 En hoe bevalt het werken vanuit huis?
“Ik vind werken vanuit huis heerlijk, maar ik merk soms wel dat ik hierin afgeleid word door andere dingetjes die thuis moeten gebeuren. Maar hoe langer ik vanuit huis werk, hoe makkelijker ik dit kan combineren met mijn eigen to-do list thuis. Een kwestie van wennen in het begin dus, maar nu ben ik er alleen maar blij mee. Vooral ook omdat ik op dit moment nog studeer en zo wel lekker kan werken zonder dat er nog reistijd erbij komt.”